airties modem şifresi


Airties modemlerin yönetim ekranı giriş Ip si 192.168.2.1 dir

Normalde admin yönetici kullanıcı adı ve admin yönetici şifre bilgisi boş olarak kullanılmaktadır.

Türk telekom , telekom / intenet operatör şirketi yada diğer adsl operatörleri için üretilen modellerde farklı yönetici kullanıcı adı ve şifreleri verilebilmektedir.

Kullanıcı adı ve şifre boş olarak kullanılamazsa

Admin : admin

şifre : telekom internet operator sirketi

olarak deneyiniz.

 

Bu şekilde de kabul etmediği taktirde, modeminize bir kullanıcı adı ve şifre tanımlaması yapılmış olabilir , belgelerinizi kontrol ederek bu bilgilere ulaşmaya çalışın , eğer bulabildiğiniz yada hatırlayabildiğiniz tüm kullanıcı adı ve şifre alternatiflerini deneyiniz.

Hiçbir alternatif denemenizde kullanıcı adı şifre ekranını aşamıyor yani şifreyi sunamıyorsanız , modeminizi resetlemekten başka çareniz yoktur.

Modeminizi resetlemek onu ilk kutudan çıktığı duruma yani ayarları yapılmadan önceki duruma getirecektir.

Tüm sorumluluk size ait olarak bu işlemi yaptığınızı kesinlikle unutmayın. www.telekominternet.com size yalnızca işlemin nasıl yapılacağını açıklamaktadır, modeminizi resetledikten sonra ayarlarını tekrar yapmanız gerekmektedir. Bunu yapamazsanız internet bağlantınızı kullanamayacaksınız lütfen bunu unutmayınız.

modeminizin arka tarafında girişlerin civarında reset yazan küçük bir buton vardır , kolay erişilmemesi için gömülü durumda olabilir ve uzun sivri bir tel ile basmanız gerekebilir.

Modem açık durumdayken 3 sn basılı tuttuktan sonra modeminizi kapatıp 10 sn bekleyip açın , modeminizin tüm ayarları silinmiş olacaktır. “192.168.2.1″ adresini kullanarak giriş yapın ayarları tekrar yapın.

Modem ayarlamada sorun yaşarsanız aşağıdaki telefonlardan 7 24 destek alabilirsiniz.

0 212 444 0 239 airties destek hattı

0 212 444 0 375 telekom internet operator sirketi destek hattı