Adsl Arıza Bildirimi


Adsl Arıza Bildirimi

Adsl arıza bildirimi yapmak için sms , telefon , internet ve yazılı başvuru yöntemlerinden birini tercih etmeniz gerekmektedir.

SMS ile adsl arıza bildirimi yapmak için 6616 ya başında sıfır olmadan adsl hizmet numaranızı yada arızalı adsl bağlantısının bağlı olduğu sabit telefon numarasını SMS ile göndermeniz gerekmektedir. Yalın adsl arıza bildiriminde yine adsl hizmet numaranızı 6616 ya SMS olarak bildirmeniz gereklidir. Örneğin 0 212 318 7000 nolu telefona bağlı olan adsl arızasını bildirmek için “ARIZA 2123187000″ yazarak 6616 ya mesaj atmanız yeterli olacaktır.

SMS in ulaşmasını takiben 24 saat içerisinde arızaya müdahale edilecektir. SMS 1 SMS olarak ücretlendirilmektedir.

Telefon ile ADSL arıza bildirimi yapabilmek için 444 0 375 i abone olan kişinin araması gerekmektedir. Yaşanan sorun ile ilgili birkaç soru yanıtlandıktan sonra arıza kaydı alınacak ve yine 24 saat içerisinde arızaya müdahale edilecektir.

İnternet üzerinden “adsl arıza bildirimi” yapabilmeniz için https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/ariza/ArizaSSMisafir.do?method=bildirimGiris adresindeki formu oldurmanız yeterlidir.

Yazılı başvuru yapabilmeniz için bölgenize en yakın Türk Telekom müdürlüğüne giderek müşteri hizmetlerinden “adsl arıza bildirimi” yapmanız yeterlidir.

ADSL arıza bildirimi yapmadan önce modeminizin çalışıyor olduğundan , prizde enerji olduğundan , modem üzerindeki power güç ışığının yandığından , telefon hattında çevir sesi olduğundan ve modeme muntazam bağlandığından emin olunuz.

Tüm başvuruları yaptığınız zaman modeminizi muntazam kurulmuş şekilde açık bıraktığınızdan emin olunuz.

Adsl arıza bildirimi yaptıktan sonra adsl arıza bildiriminiz sonuçlanana kadar birkaç saatte bir modeminizi kapatıp açınız. 24 Saat sonra halen ADSL line dsl ışığınız sabit olarak yanmıyorsa tekrar 444 0 375 i arayınız ve destek alınız.

Modeminizin hiçbir ışığı yanmıyorsa modem üreticisinden destek alınız.

Bilgisayarınız çalışmıyorsa Adsl arıza bildirimi yapmadan önce bilgisayarınızın muntazam çalışır duruma gelmesini sağlayınız.

Adsl arıza bildirimi yalnız adsl ile ilgili sıkıntıları giderebilecektir , adsl bağlantısı dışındaki problemleri çözebilmeniz için adsl arıza bildirimi yapmanızın bir anlamı yoktur.

adsl arıza bildirimi bilgilendirmesi.